Cahiliye Donemi Online Test Bosluk

Okuma Süresi:1 Dakika, 53 Saniye

Cahiliye Donemi Online Test Bosluk

Cahiliye Dönemi Online Test Boşluk

(1)___________ Dönemi, İslâm öncesi Arap toplumunun genel durumunu ifade etmektedir. Bu dönemde en elverişli yer (2)___________ ’dir. Arap halkı (3)___________ şeklinde yaşar, göçebe bir toplum özelliği gösterir. Temel geçim kaynakları (4)___________ ve (5)___________. Sosyal yapıda kabilecilik önemlidir ve başlarında (6)___________ adı verilen bir lider bulunur. (7)___________ bir yapı söz konusudur. Câhiliye dönemi Arapları çok (8)___________ inanca sahiptirler. Putperestlik oldukça yaygın olup, en önemlileri (9)___________, (10)___________, (11)___________, ve Hûbel’dir. İslâm öncesi Arap toplumunda şiir ve hitâbet de oldukça gelişmiştir. Nitekim (12)___________ (Yedi Askı) Kâbe’nin duvarına asılırdı. Genel olarak bakıldığında; yozlaşma sürecinin hız kazandığı, her türlü yoldan çıkmışlığın artarak devam ettiği ve zevk-ü sefa yaşam tarzının alışkanlık haline geldiği bir ortam söz konusudur. 

   Ataerkil   Câhiliye   hayvancılık   kabile   Lat   Menat   Şeyh   tanrılı   ticarettir   Uzza   Yedi Şiir   Yemen

———-Anahtar———-

Cahiliye Dönemi Online Test Boşluk

Câhiliye Dönemi, İslâm öncesi Arap toplumunun genel durumunu ifade etmektedir. Bu dönemde en elverişli yer Yemen ’dir. Arap halkı kabile şeklinde yaşar, göçebe bir toplum özelliği gösterir. Temel geçim kaynakları hayvancılık ve ticarettir. Sosyal yapıda kabilecilik önemlidir ve başlarında Şeyh adı verilen bir lider bulunur. Ataerkil bir yapı söz konusudur. Câhiliye dönemi Arapları çok tanrılı inanca sahiptirler. Putperestlik oldukça yaygın olup, en önemlileri Lat, Menat, Uzza, ve Hûbel’dir. İslâm öncesi Arap toplumunda şiir ve hitâbet de oldukça gelişmiştir. Nitekim Yedi Şiir (Yedi Askı) Kâbe’nin duvarına asılırdı. Genel olarak bakıldığında; yozlaşma sürecinin hız kazandığı, her türlü yoldan çıkmışlığın artarak devam ettiği ve zevk-ü sefa yaşam tarzının alışkanlık haline geldiği bir ortam söz konusudur. 

Yazar Hakkında

Erdem OVAT

1985-1988 Dörtler Köyü İlköğretim Okulu 1988- 1993 Sakıp Sabancı İlköğretim Okulu 1993-1996 Orhan Çobanoğlu Lisesi 1997-2000 Almanya'da Turist 2001-2002 Vatani Görev Isparta Muş'ta yaptım 2002-2004 Açiköğretim Lisesinden Üstün Başarı 2005-2010 Hacettepe Üniversitesi Alman Dili Öğretmenliğinde Mezun Oldum 2010-2011 Halk Eğitim Merkezinde Almanca Öğretmenliğine Başladım 2011-2013 Çeşitli Özel Dersane ve Okullarda çalıştım 2013- .... Milli Eğitimde Almanca Öğretmeni olarak çalışmaya devam ediyorum
administrator
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
%d blogcu bunu beğendi: